Kaip taupyti elektrą ir sumažinti šviesos sąskaitas?

Elektros energijos taupymo tema jaudina daugelį. Žmonės ir toliau ieško visų žinomų (ir vis dar nežinomų) būdų, kaip tai padaryti efektyviau. Šiandien mes pasidalysime veiksmingais būdais.

Žinoma, kai kurie iš šių metodų yra akivaizdūs, ir daugelis juos naudoja ilgą laiką, tačiau vis dėlto gauta informacija, gauta ir pateikiama kaip nedidelės instrukcijos, kaip kruopščiai sunaudoti elektrą.

1 metodas. Ar mums tikrai reikia tiek daug šviesos?

Kaip taupyti elektrą

Visa surinkimo statistika teigia, kad 14% visų sugeneruotos elektros energijos išleidžiama apšvietimui. Bet ar mes visada naudojame šį neįtikėtiną papildomos energijos kiekį be žalos sau? Kaip išmokti tai padaryti teisingai?

Šie paprasti patarimai gali jums padėti:

  • Kiek įmanoma naudokite elektrinę šviesą. Mes nekreipiame dėmesio į primityvų laiką, kai žmonės turi tik dienos gyvenimo būdą (nors tai neabejotinai naudinga mūsų sveikatai: gydytojai įrodė, kad aktyvus naktinis gyvenimo būdas ir dirbtinis apšvietimas yra lėtinis nuovargis, depresija ir lėtinių ligų paūmėjimas).
  • Nepamirškite, kad kambario apšvietimo laipsniui įtakos turi užteršti apšvietimo įtaisai. Akivaizdu, kad virtuvėje, kuri keletą mėnesių nebuvo plaunama, bus padengtas dulkių ir riebalų sluoksniu ir bus labai blogai praeiti šviesą. O gryni apšvietimo įtaisai žymiai apšviečia kambarį, o tai reiškia, kad galite naudoti lemputes.
  • Nepamirškite apie švarius langus. Natūrali šviesa ir saulės spinduliai ne tik atidės laiką įjungti apšvietimo įtaisus, bet ir sušildys savo kambarį šaltuoju metų laiku.
  • Pavyzdžiui, jis gali būti naudojamas apšviečiant kambarį, pavyzdžiui, kombinuotą apšvietimą: neįjunkite visų lempučių liustra tuo pačiu metu arba įjunkite kartu: stalo lemputė (grindų lemputė) ir 1-2 lemputės iš liustra.
  • Šiuolaikiniai energijos taupymo įtaisai gali padėti elektros energijos ekonomikai: pritemdytuvus (sukamieji šviesos reguliatoriai, kurie sklandžiai keičia šviesos lygį), judesio jutikliai, impulsų relės, skaitmeniniai jungikliai. Sukurta automatinė išjungimo sistema labai efektyviai veikia įėjimą.
  • Mes naudojame energijos taupymo lemputes (kompaktišką fluorescencinį, šviesos diodus).
  • Ir labai paprasta - išjunkite šviesą išeidami iš kambario (iš tikrųjų tai yra turbūt sunkiausia - daugelyje namų yra nuolatinis „karas“, nes visi pamiršta išjungti šviesą).

Šiek tiek apie energijos pranašumus -taupančios lempos:

  • Veiksmingesnis elektros energijos suvartojimas (palyginti su kaitinamosiomis lempomis-konstravimo energija 4-5 kartus mažiau).
  • Didelė šviesos išvestis: energijos taupanti lemputė, kurios talpa 12 W, atsižvelgiant į šviesos intensyvumą, yra maždaug lygi 60 vatų įprastos kaitrinės lempos.
  • Dideliais kiekiais jis neišleidžia šiluminės energijos (ši savybė gali būti naudojama mažuose apšvietimo įtaisuose) ir paskirsto šviesą tolygiau ir švelniau (įprasta lemputė yra ne didesnė kaip 10% energijos, sunaudotos šviesoje, o likusi dalis).
  • Energijos tarnavimo laikas -taupančios lemputės, kaip taisyklė, yra ilgesnis. Nors tai ne visada atitinka deklaruoto gamintojo tarnavimo laiką.

Tiesa, pastaroji kartais lemia tai, kad mes nelabai teisingai naudojame kai kurių tipų energiją -taupančias lemputes. Dažniausiai jie dega tose vietose, kur jie naudojami trumpam ir kur režimas labai keičiamas: „įjungti“ - „išjungti“.

Būdai, kaip taupyti elektros energiją

Jei faziškai pakeisite lemputes, geriausia pradėti nuo kambarių, kuriuose lemputės veikia ilgą laiką. Be to, dažno įtampos antplūdis tinkle, aukštai arba, atvirkščiai, labai žemoje temperatūroje, daro didelę įtaką darbo laikotarpiui. Reikėtų nepamiršti, kad kai kurios energijos taupymo lempos (fluorescencinės) negali būti naudojamos prietaisuose, pritaikant apšvietimo ryškumą.

Laikui bėgant visi turime visiškai pereiti prie energijos taupančių lempučių, nes energijos taupymo įstatyme teigiama, kad kaitrinės lempos bus visiškai pašalintos iš apyvartos ir pakeistos ekonomiškesniais šviesos šaltiniais. Todėl geriau pradėti tai daryti iš anksto, nes iškart pakeisti visas lemputes yra gana nustatyta.

Neabejotinas energiją taupančių lempučių trūkumas vis dar yra brangus (nors dabar jos jau yra daug pigesni, nei, tarkime, prieš 3–4 metus), ne visada geros kokybės ir, deja, mums trūksta taškų lempų priėmimui (ir tokios taupymo yra labai pavojingos mums ir ekologijai).

Na, jei negalite pakeisti įprastos energijos, taupančios lemputes, naudokite bent mažesnes lemputes.

2 metodas. Daugiakisfininkai matuokliai

Klausimas, kaip naudoti daugialypius matuoklius, žinoma, nėra nedviprasmiškas. Bet jei mes atsižvelgsime į tai, kad kai kurie buitiniai prietaisai dirba visą parą (šaldytuvą) arba beveik nuolat „miego“ režime (televizorius, kompiuteriai), tada atsižvelgdami į jų darbą naktį, jis vis tiek gali būti naudingas ne tik dirbantiems žmonėms naktį.

Be to, šiuolaikiniai daugialypės terpės skaitikliai į elektrą atsižvelgia daug tiksliau nei indukcija.

3 metodas. Naudingi taupymai

Visų pirma, pagalvokime, ar teisingai naudojame buitinius prietaisus?

Šių minčių rezultatas daugeliui iš mūsų nuvylė. Tai jau įrodė ekspertai, kad dažnai buitiniai prietaisai sunaudoja daug daugiau elektros energijos, nei jiems reikia normalios eksploatavimo.

Kaip jau sužinojome, daugybė buitinių prietaisų (mikrobangų, televizorių, maitinimo šaltinio, garso ir vaizdo įrangos, vandens šildytuvai, kompiuteriai, oro kondicionieriai ir keliolika kitų prietaisų) sunaudoja elektrą ne tik darbinės būklės, bet ir „laukimo“ režimu arba, kaip mes dažnai sakome, „miego“ režime.

Kiekvienas iš šių įrenginių atskirai sunaudoja daug elektros. Bet jei apibendrinsite visų įrenginių, veikiančių „miego“ režime mūsų butuose, sunaudojimą, iš viso gaunamos nedidelės sumos, skirtos sumokėti už sąskaitas.

Taigi, pavyzdžiui, darbo laikas „laukimo“ režime, skirtas televizoriui vidurkiui, yra 19 valandų, mikrobangų krosnelei-23,8 valandos, kompaktiniam diskontui per dieną.

Dėl to tai sudaro 5–10% viso elektros energijos suvartojimo bute.

O kokia yra išeitis? Ir išvestis yra labai paprasta. Visada išjunkite įrenginius iš lizdo, kurie nenaudojami.

4 metodas. Technologijos stebuklai

Elektros taupymo metodai

Akivaizdu, kad visiems: jūs negalite daug sutaupyti naudodami seną šaldytuvą ar televizorių. Namų ūkio prietaisai, gaminami prieš 15–20 metų, suvartoja elektrą 2 kartus daugiau.

Išeitis iš šios situacijos: pirkti šiuolaikiškai energiją efektyvius buitinius prietaisus. Kaip sužinoti, koks energijos vartojimas yra tas ar tas įrenginys?

Norėdami tai padaryti, atidžiai ištirkite energijos vartojimo efektyvumo etiketę, kuri turėtų būti naudojama buitiniams prietaisams. Jis turi raidžių ženklus nuo A (aukščiausios energijos efektyvumo klasės) iki G (žemiausia).

Šiuolaikiniuose įrenginiuose elektros energijos suvartojimas net „laukimo“ režime yra daug mažesnis nei pasenusių modelių.

Kaip orientacinį energijos efektyvios technologijos, pavyzdžiui, „protingų“ indaplovių ar skalbimo mašinų pavyzdį, kuris automatiškai dozuoja ploviklius, vandens suvartojimą, pasirenka norimą režimą. Ekspertų teigimu, tokie prietaisai sunaudoja 44% mažiau energijos ir 62% vandens nei pasenę 90 -ųjų pabaigos modeliai.

Neverta įtikinti šiuolaikinių technologijų pranašumų. O kas, jei ne visi gali sau leisti pakeisti senus buitinius prietaisus naujais (paprastai brangiais)? Kaip šiuo atveju galiu sumažinti elektros energijos sąnaudas?

5 metodas. Mes naudojame tai, ką turime

Šaldytuvas

Kaip naudotis šaldytuvu, tikriausiai visi žino. Nepaisant to, mes atkakliai ir toliau dedame jį šalia baterijų, viryklės ar prie sienos saulėtoje pusėje.

Tačiau akivaizdu, kad, kaitinant iš netoliese esančių šilumos šaltinių, šaldytuvas veiksmingam darbui sunaudos daugiau elektros energijos.

Be to, pageidautina, kad kambaryje, kuriame stovi šaldytuvas, jis nėra karštas (apie 18-20 laipsnių), šaldytuvas turėtų būti reguliariai atšildytas ir paleistas iš ledo, patikrinkite jo sandarumą (užklijuojant šaldytuvo duris), nesigilina į sieną, kad būtų galima geresnę oro ciklą.

Be to, neturėtumėte pirkti didelio šaldytuvo vien todėl, kad jis yra madingas arba tas pats su kaimynu virtuvėje (pereikite nuo jūsų šeimos narių skaičiaus ir jos poreikių). Kuo didesnis šaldytuvas, tuo daugiau jis sunaudoja energiją.

Dulkių siurblys

Normaliai veikiant dulkių siurbliui, vartojančiam mažiau elektros energijos, jis turi būti reguliariai valomas nuo sukauptų dulkių (nešvariai suvartoja 15–20% daugiau) ir atsižvelgti į tai, kad įjungus ir išjungdami, ji naudoja daugiausiai elektros energijos (jei išsiurbiate mažą kambarį, stenkitės nenusileisti per dažnai).

Elektrinė viryklė

Elektros krosnis sunaudoja daug elektros energijos. Kaip šiuo atveju galiu sumažinti elektros energijos sąnaudas:

  • Nešiokite krosnies iš anksto, jei tai nepateikiama patiekalo virti receptui.
  • Naudokite likusį židinio šilumą (išjunkite 5–10 minučių iki virimo pabaigos).
  • Uždarykite puodus dangčiais.
  • Kepdami daržoves ir kiaušinius nenaudokite vandens pertekliaus.
  • Naudokite gerus patiekalus su plokščiu dugnu ir degiklio dydžiu.
  • Naudokite slėgio virėjus.
  • Naudokite elektrinį virdulį (jis sunaudoja mažiau elektros energijos nei elektrinė viryklė), tuo pačiu įsigydami elektrinį virdulį, kurio pakanka visam šeimai tūriui, ir supilkite į ją tiek vandens, kiek naudojate vienu metu.
  • Naudokite mikrobangų krosnį ir skrudintuvus, kuriuose vos per porą minučių galite paruošti tokį patį skanų ir traškią patiekalą nei orkaitėje. Tačiau tai yra daug greičiau, todėl yra ekonomiškesnis.

Skalbimo mašina

Skalbimo mašina išleidžia iki 15% namų elektros. Naudokite visas ekonominio elektros energijos suvartojimo galimybes, kurias teikia jūsų skalbimo mašinos instrukcijos:

  • Greiti ir ekonomiški skalbimo būdai.
  • Visiška apkrova, tačiau be perkrovos (per didelis apkrova padidina elektros energijos suvartojimą iki 10%).
  • Žemesnė temperatūra (ne visada reikia plauti aukštoje temperatūroje).
  • Teisingai pasirinktas mašinos darbo režimas.

Lygintuvas

  • Čia taip pat galite naudoti likutinės šilumos principą, tai yra, išjunkite geležies 5–10 minučių iki lyginimo pabaigos.
  • Nesivežkite skalbinių: Norėdami jį nugrimzti, turėsite praleisti daugiau laiko, todėl naudoti daugiau elektros energijos.
  • Netikėtiems skalbiniams taip pat reikės papildomų suvartojamų elektros energijos.
  • Naudokite lygintuvus su automatine išjungimo funkcija.
  • Teisingai naudokite įvairių tipų audinių lyginimo režimus.

Oro kondicionieriai

  • Nustatykite pakankamą temperatūrą, kad kambarys būtų tinkamai atvėsinti.
  • Prieš įjungdami įsitikinkite, kad visi langai ir durys yra uždaryti.
  • Pirkdami oro kondicionierių, sutelkite dėmesį į kambario dydį ir žmonių, kurie jame bus, numerį. Įrenginys, skirtas dideliam plotui, tiesiog „valgys“ elektrą be jokios naudos.
  • Reguliariai valykite ventiliatorius ir filtrus.

Kompiuteriai

Beveik visi šiandien turi kompiuterius ir net ne vieną šeimoje. Ir akivaizdu, kad tai žymiai padidina elektros energijos sąnaudas.

Ką mes galime padaryti?

  • Sumažinkite monitoriaus ryškumą (tai turi įtakos energijos suvartojimui).
  • Išjunkite kompiuterį, jei ilgą laiką jo nenaudojate.
  • Įjunkite visus periferinius įrenginius (skaitytuvus, spausdintuvus, modemus) per tinklo filtrą ir visada išjunkite, kai šie įrenginiai neveikia.
  • Jei įmanoma, naudokite skystų kristalinių monitorius.
  • Naudokite nešiojamąjį kompiuterį dažniau (jis „valgo“ mažiau energijos nei nejudantis kompiuteris).

Šildytuvai

Šaltas gatvėje ir namuose verčia mus gauti šildytuvus iš sandėliukų. Namuose nėra šilumos? Ką daryti? Furfy ir nenorėkite susirgti. Taigi jūs turite įtraukti „valgytojo“ elektrą - šildytuvai.

Norėdami kažkaip sutrumpinti šildytuvo naudojimo laiką, turite izoliuoti viską, kas įmanoma: langai, sienos, grindys ir pan. Žinoma, plastikiniai langai gerai atlieka šią užduotį. Na, jei langai yra įprasti, pabandykite uždaryti visus langų rėmų įtrūkimus ir įtrūkimus. Būtent per juos išnyksta iki 50% šilumos. Tas pats reikia daryti su priekinėmis durimis.

Ir jei centrinis šildymas jau įjungtas, bet ar jis vis dar šaltas?

Gali būti daug priežasčių. Tačiau kai kuriais atvejais gali padėti paprastas senų baterijų plovimas, pakeisdami ar padidinant šilumos perdavimą dėl padidėjimo papildomomis dalimis.

Na, pabandykite naudoti šildytuvus, jei įmanoma, nenaudoti, jie yra labai „niūrūs“.

Be to, kaip papildomą šilumos šaltinį bute, galite apsvarstyti šildomą rankšluosčių bėgį, sujungtą su karšto vandens tiekimu.

Įdomu apie tą patį

Elektros energijos taupymo įtaisas

Yra labai naudingas įrenginys. Jis vadinamas „buitiniu vatmetru“.

Kodėl to reikia? Tai padės taupyti elektrą. Naudodamiesi šiuo mažu prietaisu, galite sužinoti daug įdomių dalykų apie jų buitinių prietaisų darbą ir paprastai apie elektros energijos išlaidas namuose.

Pavyzdžiui:

  • Kiek jūs permokate už kompiuterį, kuris visą dieną neišsijungia?
  • Kiek elektros energijos sunaudoja jūsų šaldytuvas ir ar laikas jį pakeisti į naują?
  • Kiek sunaudojama elektros energija, kai plaunate indų indaplovėje, plaukite skalbinius, pulkite ar nusausinkite plaukus?
  • Kiek energijos jūsų televizorius sunaudoja ne būsenoje?

Gausite atsakymą į visus šiuos klausimus ir daugelį kitų, taip pat sužinosite, kiek elektros energija buvo išleista be naudos ir ką iš tikrųjų galite sutaupyti.

Akivaizdu, kad taupyti elektrą nėra taip sunku. Pagrindinę kliūtį tikriausiai susideda iš mūsų pačių. Kai tik suprasime, kad nevaišyti elektros energijos veltui, mums visų pirma, mums pasiseks.